Fairmont Quasar Istanbul’un Executive Chef’i Ercan Yamantürk oldu

Fairmont Quasar Istanbul’un Executive Chef’i Ercan Yamantürk oldu
09 Nisan 20:54 2022

Fairmont Quasar Istanbul’un mutfağında Executive Chef Ercan Yamantürk ile yepyeni bir dönem başladı.

Fairmont markasının Türkiye’deki ilk oteli olan Fairmont Quasar Istanbul’a Executive Chef/Baş aşçı olarak Ercan Yamantürk atandı. Mutfak serüveni boyunca birçok 5 yıldızlı lüks otelde görev alan Ercan Yamantürk, gastronomi alanındaki eşsiz birikimi ve yenilikçi tarzıyla Mart 2022 itibarıyla konuklarına unutulmaz bir lezzet deneyimi yaşatıyor.

Yiyecek-içecek sektöründe 27 yılık bir deneyime sahip olan Ercan Yamantürk, kariyerine Çırağan Palace Kempinski’de komi olarak başladı. Ardından Four Seasons Sultanahmet’te çalışmaya başlayan Yamantürk, tekrar Çırağan Palace Kempinski’ye geçerek burada Chef de Cuisine pozisyonuna yükseldi. Daha sonra Four Seasons Bosphorus’a Executive Sous Chef olarak atanan Ercan Yamantürk son olarak Shangri-La Istanbul’da Executive Chef olarak görev aldı.

Türk ve uluslararası mutfaklarda uzman olan ve bu konuda pek çok sertifikaya sahip Ercan Yamantürk, yurtdışında düzenlenen Türk haftaları ve tanıtım organizasyonlarında görev aldı. Bağlı bulunduğu zincirin yurt dışı otellerinde Türk mutfağı üzerine pek çok eğitim verdi. Ayrıca ülkemizi uluslararası platformlarda temsil etmek üzere pek çok genç şefin yetiştirilmesine katkıda bulundu.

Ercan Yamantürk, Fairmont Quasar Istanbul’un yeni Executive Chef’i olarak Ukiyo, Aila ve Stations restoranın yanı sıra otelin ziyafet menülerine de yepyeni dokunuşlar katıyor. Lezzeti kadar görselliğiyle de öne çıkan tabaklar yaratmaya ve yöresel lezzetleri modern sunumlarla birleştirmeye özen gösteren Yamantürk, mutfağında organik, yerel ve taze ürünlerin kullanımına önem veriyor.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar